Metoda One Brain THREE IN ONE CONCEPTS 

Stworzona została przez amerykańskich naukowców GORDONA STOCKES, DANIELA WHITESIDE i CANDANCE CALLAWAY i miała pierwotnie na celu pomoc osobom z trudnościami w uczeniu się, spowodowanymi dysleksją. W wyniku wieloletnich badań twórcy odkryli, że przyczyną zarówno dysleksji, jak też szeregu innych trudności i zaburzeń jest negatywny stres emocjonalny doświadczany na różnych etapach życia. Zidentyfikowanie i usunięcie urazów z przeszłości, które ograniczają nasze postrzeganie w teraźniejszości pozwala odzyskać własny potencjał i możliwość wyboru tam, gdzie obecnie dominuje uczucie, że tego wyboru nie ma. 

Metodą ONE Brain pracujemy łagodnie, z systemem przekonań, który zapisany jest w konkretnym obszarze mózgu.
Kiedy człowiek przestaje odtwarzać schemat wyuczony w przeszłości, odzyskuje dostęp do swojego potencjału i własnego autorytetu. Wzrasta wówczas poczucie szczęścia, spokoju i radości, a także pewność siebie.
ONE BRAIN to łagodna, holistyczna metoda NIE TYLKO TERAPII, ALE I ROZWOJU OSOBISTEGO!
To bezpieczny, łagodny i nieinwazyjny sposób na integrację wewnętrzną i stymulację własnego rozwoju.
W rozwoju osobistym sprawdza się w obszarze relacji, pracy zawodowej i zwiększania swoich możliwości w innych dziedzinach życia.
ODBLOKOWANIE STRESU metodą One Brain PROWADZI DO:
- integracji poziomej i pionowej mózgu, do zwiększenia jego aktywności, co w konsekwencji oznacza poprawę samopoczucia i funkcjonowania człowieka.
- metoda ta pomaga rozpuścić blokady neurologiczne w mózgu, czego skutkiem jest rozwiązanie wielu problemów na płaszczyźnie fizycznej i psychicznej, u podłoża których znajdował się głęboki uraz emocjonalny, zazwyczaj z przeszłości.
Usuwając stres zapamiętany przez mózg i ciało, umożliwiamy organizmowi powrót do równowagi.
Stres wpisuje się w każdą komórkę naszego ciała, każde doświadczenie zakodowane jest w pamięci komórkowej.
One Brain to łagodna, holistyczna metoda składająca się z systemu technik, które bazują na wiedzy z dziedziny neurobiologii, psychologii, kinezjologii, badaniach nad genetyczną strukturą organizmu człowieka opierają się na wspólnej dla fizyki kwantowej i medycyny wschodu koncepcji organizmu człowieka, jego myśli i emocji jako form energii prowadzą do uwolnienia fizycznych, emocjonalnych, mentalnych i psychicznych skutków stresu doświadczonego przez człowieka w przeszłości w celu przywrócenia równowagi pomiędzy Ciałem, Umysłem i Duchem.
Życie według reguł obowiązujących całe tysiąclecia wzbudza strach, poczucie winy, obojętność i oddzielenie, a to ogranicza w znacznym stopniu poczucie szczęścia i samorozwój człowieka.
NA SESJĘ One Brain NALEŻY ZAREZERWOWAĆ CZAS OKOŁO 2 GODZINY
Po sesji kodujemy nową ścieżkę przepływu informacji i otrzymujemy kontynuowanie zadania do domu. Okres wykonywania zadania dobiera się indywidualnie. Potrzeba związana jest z fizjologią mózgu. Potrzebuje on bowiem stymulacji, aby utrwalić pozytywny wzorzec reakcji by zmiana, która się dokonała, odpowiednio zakodowała się na poziomie neuronalnym.

Efekt poprawy samopoczucia możemy uzyskać często już po pierwszej sesji. Systematyczna terapia pozwala w ciągu kilku/kilkunastu sesji osiągnąć radykalną zmianę.  

Techniki One Brain są bardzo skuteczne, ponieważ bazują na najnowocześniejszej wiedzy z dziedziny neurobiologii, psychologii, kinezjologii, badaniach nad genetyczną strukturą organizmu człowieka oraz odkryciach fizyki kwantowej. Wykorzystuje również wiedzę o przepływach energetycznych w organizmie, znaną z tradycyjnej medycyny chińskiej (co współcześnie udowodniła fizyka kwantowa). Koncepcja organizmu jako systemu energetycznego znana jest medycynie Wschodu od tysięcy lat, a sposoby równoważenia energii w ciele stosowane i udoskonalane przez wieki. Wiedza o meridianach znajduje zastosowanie zarówno w chińskiej akupunkturze, akupresurze, japońskim masażu shiatsu, jak i zachodniej refleksologii i systemie One Brain.

Przykładowe tematy odblokowań:
- Jestem konsekwentna, skuteczna i spokojna w kontaktach z synem.
- Jestem spokojna, bezpieczna, kiedy prowadzę samochód.
- Czuję się bezpieczny w kontaktach z ludźmi.
- Jestem pewna siebie i odważna w kontaktach z innymi ludźmi.
- Potrafię uniezależnić się emocjonalnie od byłego partnera.
- Potrafię zostawić przeszłość i żyć teraźniejszością.
- Czuję się bezpieczna gdy spotykam psa.
- Jestem spokojny i skupiony w trakcie występów przed publicznością.
- Potrafię prowadzić spotkania skutecznie i sprawnie.

Więcej informacji na temat metody możesz uzyskać na stronach:
http://www.elizakurowska.pl (Psycholog, certyfikowany Facylitator i jedyny w Polsce zaawansowany Instruktor transformującej Metody One Brain®. Członek międzynarodowej korporacji edukacyjnej Three In One Concepts®)

Pozwól sobie żyć wystarczająco dobrze, TERAZ.

 • Jak działa nasz mózg?

   

  Lewa półkula mózgowa jest analityczna, logiczna, kryje w sobie nasze zdolności matematyczno-techniczne, jej językiem są słowa, krytykuje nas i osądza, jest siedliskiem naszego wyobrażenia o sobie. Przechowuje strach i ograniczenia. Reprezentuje męski składnik naszego Ja, zwana dominującą, ponieważ kieruje naszym życiem przez większość czasu.
  Prawa półkula to żeński składnik naszego Ja. Jej funkcją jest synteza, umożliwia całościowy (holistyczny) obraz rzeczywistości, jest siedzibą naszych kreatywnych i artystycznych zdolności. Nie ocenia, nie krytykuje, nie zna czasu, tylko przestrzeń. Posługuje się symbolami, kolorami. Nie zna bólu ani strachu. Prawą półkulę bardzo rzadko dopuszczamy do głosu – średnio zaledwie 5% głównie wtedy, kiedy jesteśmy wyciszeni, zrelaksowani, słuchając muzyki, również podczas medytacji.
  Oznacza to, że przez większość czasu, myślimy tylko, że myślimy…
  Stres sprawia, że przez większość czasu reagujemy na podstawie programów stworzonych w emocjonalnej, pełnej strachu i przekonań przestrzeni naszego życia.

 • EMOCJE - sprawca zamętu w umyśle i ciele

  Myśl jest zawsze pierwsza w naszym ciele i jeśli pozostaje w nim dłużej, to powstaje z tej myśli pewna emocja. Często nasze głębokie, nieuświadomione myśli tworzą nasze życie.
  To, w jaki sposób myślimy, wprowadza nas w odpowiedni stan emocjonalny.
  Różne emocje tworzą się w nas w zależności od naszych wzorców myślowych, które kształtują się już od poczęcia (obecnie wiadomo, że emocje matki programują system emocjonalny dziecka), dalej poprzez system rodzinny, szkolny, środowisko, otoczenie.
  Te emocje tworzą w naszym ciele subtelny przepływ energii życiowej lub powodują brak przepływu tej energii, czyli tworzą blokady. Blokady mogą być odczuwalne jako skurcze brzucha, ścisk w gardle, ucisk w sercu i wiele, wiele innych.
  Jest też wiele emocji, które wynikają nie z myśli, lecz z nieświadomych wzorców.
  Nasze często nieuświadomione problemy sabotują nasze ciało, które reaguje spadkiem witalności. Ciało wysyła sygnały, że poziom emocji został przekroczony, nie radzi sobie z tą blokadą i wtedy zaczyna chorować. Co prawda nie zatrzymamy naszych myśli, które wywołują emocje i odczucia w ciele, ale możemy zmienić nasze wzorce reagowania, aby nasze myśli stały się przyjemniejsze i łagodniejsze. Wraz ze zmianą myśli tworzy się zmiana emocji. Poprawia się nasz dobrostan, a tym samym zdrowie.

  I tym się właśnie zajmuję:
  - stosując w swojej pracy łagodną metodę pracy ze stresem emocjonalnym One Brain,
  - ucząc dzieci poprzez ZABAWĘ w UWAŻNOŚĆ, zmiany negatywnych wzorców myślenia
  - pracując z dziećmi z kolorową plastyką uwalniam od destrukcyjnych przekonań
  - wykonując masaż PeLoHa pomagam wspierać proces autorefleksji i zdrowienia

 • HOLISTYCZNIE, co to znaczy?

  Termin "holistyczny" pochodzi z języka greckiego - "Holos" oznacza "cały".
  Holistyczny sposób podejścia do człowieka oznacza, że traktujemy ciało jako pewien system, a zatem każda jego część jest połączona z inną. Wpływają one wzajemnie na siebie. Problem chorobowy rozważa się w kontekście całego organizmu (ciała, ducha i umysłu). Jeśli między sferą duchową, mentalną (emocje) i fizyczną jest równowaga, to jest się zdrowym.
  W podejściu holistycznym nie skupiamy się tylko na symptomach, dolegliwościach, objawach, lecz staramy się dotrzeć do ich przyczyny, aby rozwiązać problem u podstawy.
  Kluczowe w walce z problemem, dolegliwością jest zaangażowanie osoby w proces zdrowienia.

 • Kreatywne myślenie - korzyści

  Oprócz poznawania nowych form wyrazu działania artystyczne i sensoplastyczne prowadzą do rozwijania wielu umiejętności:

  • rozwijają elastyczne podejście do zmian w szybko zmieniającym się świecie
  • pomagają wychodzić ze schematów i poszukiwać coraz lepszych rozwiązań
  • wzmacniają skuteczność swoich działań
  • wzmacniają wiarę we własne możliwości
  • uwalniają naturalną ekspresję twórczą
  • umożliwiają doświadczanie sukcesów w realizacji swoich pomysłów
  • uczą współdziałania w osiąganiu zamierzonych celów
  • pielęgnują krytyczne i świadome spojrzenie na rzeczywistość, które skutkuje innowacyjnością w działaniu

  Dzięki tworzeniu i wyrażaniu się poprzez sztukę rozwijamy empatię- jedną z kluczowych kompetencji interpersonalnych. Zapewniając dziecku i sobie możliwość tworzenia, bez osądu, krytyki, oceny wzmacniamy pewność siebie, rozwijamy siłę wewnętrzną.

  „Sztuka to jedyny język uniwersalny, jaki ludzkość kiedykolwiek wytworzyła. Identyczny dla wszystkich kultur i epok”
  E.From
  Działania twórcze mogą podejmować wszyscy, bez ograniczeń wiekowych.

Katarzyna, l. 51

Masaż w wykonaniu Pani Gosi genialny, profesjonalny i bardzo relaksujący!
Nie miałam świadomości, że Peloha działa tak głęboko, uwalnia napięcie (zarówno mięśniowe, jak i emocjonalne), bardzo relaksuje.
Pani Gosia jest jego częścią: łagodna, delikatna, uważna i skupiona, dbająca o komfort klienta przez cały czas.
Cały zabieg otulony piękną, uduchowioną muzyką. Bardzo dziękuję i planuję następne :-).

Agata, l. 34

Wspaniałe miejsce z cudowną atmosferą!
Polecam każdemu, kto chce naładować się pozytywną energią, skorzystać z profesjonalnej pomocy lub poczuć błogostan po masażu PeLoHa.
Osobiście skorzystałam z masażu i byłam baaaardzo zadowolona - Gosia zadbała o to, bym czuła się komfortowo pod każdym względem :-)
DZIĘKUJĘ! I zapowiadam się na kolejną wizytę.

Magda, l. 38

Miejsce, w którym czas się zatrzymuje.
Gosia jest świadomą siebie osobą z niewyczerpywalnymi pokładami ciepła i chęcią pomocy.
Odblokowania One Brain w nieinwazyjny sposób docierają i uwalniają to, co przeszkadza nam w osiągnięciu równowagi i szczęścia, a masaż PeLoHa jest wyjątkowym i otulającym doznaniem, zaskakującym w wielości technik.
Polecam z całego serca miejsce i osoby je tworzące!

Kontakt
Małgorzata Bartoszek
tel. + 48 691 868 277, 
e-mail: naszapracowaniah[@]gmail.com

Pracownia czynna od poniedziałku do czwartku w godzinach ustalonych indywidualnie.

Możliwa rezerwacja masażu terapeutycznego PeLoHa w soboty przed południem.

Dojazd
ul. Szewska 12, Głogów

Warunki współpracy

Termin sesji indywidualnej lub masażu terapeutycznego zostaje zarezerwowany po wpłacie zaliczki w wysokości 50 zł na konto nr: 50 1090 2112 0000 0001 3551 8721

W przypadku odwołania spotkania do 7 dni przed planowanym spotkaniem, następuje zwrot zaliczki. Po tym terminie zaliczka jest bezzwrotna. 

W sytuacji odwołania sesji w dniu planowanego terminu, klient jest proszony o pokrycie 70 % kosztów umówionego spotkania.  

W sytuacji, gdy prowadzący sesję odwołuje spotkanie, zapewnia klientowi inny dogodny termin.

 

Warunki współpracy mają na celu motywowanie klienta do rozwijania odpowiedzialności za własny proces zdrowienia i rozwoju oraz respektowanie czasu osoby prowadzącej sesje i zajęcia.