Kinezjologia

to w dużym skrócie nauka o ruchu ciała ludzkiego i wpływie ruchu na polepszanie pracy mózgu (gr. kinein – poruszać się i logos – uczyć się)

Jest to nauka oparta na zasadach biomechaniki, anatomii i fizjologii, związana z zasadami transmisji nerwowo mięśniowej oraz mechanizmami pracy mięśni.

Pozwala wzmocnić lub przywrócić zdrowie i witalność człowieka na wszystkich poziomach: fizycznym, mentalnym, energetycznym, duchowym i emocjonalnym.

Traktuje człowieka w sposób holistyczny.

Odłamy Kinezjologii stosowanej:

  • Touch for Health Johna Thie - Dotyk dla zdrowia
  • Kinezjologia Edukacyjna Paula Dennisona

To kierunek, który przedstawia możliwości wykorzystania naturalnego ruchu fizycznego, niezbędnego do organizowania pracy mózgu i ciała w celu zdobywania nowych doświadczeń, uczenia się (szeroko rozumianego) i twórczej samorealizacji jednostki.

  • Kinezjologia zachowania lub Koncepcja Trzy w Jednym

Gordona Stokesa i Daniela Whitesidea ( One Brain )

Koncepcja Trzy w Jednym to filozofia, jak stawać się lepszym, jak żyć w zgodzie ze sobą i realizować życiowy cel
George Goodheart jako pierwszy zastosował test mięśniowy w latach 60-tych, kiedy próbował identyfikować blokady w kręgosłupie swoich pacjentów. Ustalił, że poprzez zrównoważenie systemu mięśniowego można zrównoważyć system kostny. Podstawowe zasady kinezjologii mówią o tym, że napięcie mięśnia się osłabi, jeśli człowieka coś poruszy, zdenerwuje, i objawi się to na poziomie strukturalnym, biochemicznym i psychologicznym.

Chiropraktycy udowodnili, że mięśnie są powiązane z organami, które są powiązane z meridianami stosowanymi w akupunkturze, poprzez testowanie systemu mięśniowego możemy jednocześnie zbadać energetyczny i organiczny system ciała. 
Koncepcja Trzy w Jednym jest jedną z ciekawszych w kinezjologii, uwzględnia aspekt psychologiczny, który często pomijany jest w praktyce lekarskiej. Testu mięśniowego używa się do zdiagnozowania emocji danej osoby, które blokują go w danym obszarze oraz znalezienia wieku przyczyny. Dzięki temu odnajdujemy to, co nas ogranicza i co powoduje nasze kłopoty w teraźniejszości.

W Holistycznej Pracowni  Terapii i Rozwoju Ostoja pracujemy metodami wykorzystującymi tę dziedzinę nauki,  pomagając w integracji ciała, ducha i umysłu, równoważąc i harmonizując układ nerwowy, przywracając zdolność uczenia się i rozwijania swoich możliwości . Edukujemy, jak stawać się lepszym, uwalniając negatywny ładunek emocjonalny, powstrzymujący od podejmowania decyzji i korzystania z możliwości własnego mózgu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *