Metoda One Brain - THREE IN ONE CONCEPTS

Stworzona została przez amerykańskich naukowców GORDONA STOCKES, DANIELA WHITESIDE i CANDANCE CALLAWAY i miała pierwotnie na celu pomoc osobom z trudnościami w uczeniu się, spowodowanymi dysleksją. W wyniku wieloletnich badań twórcy odkryli, że przyczyną zarówno dysleksji, jak też szeregu innych trudności i zaburzeń jest negatywny stres emocjonalny doświadczany na różnych etapach życia. Zidentyfikowanie i usunięcie urazów z przeszłości, które ograniczają nasze postrzeganie w teraźniejszości pozwala odzyskać własny potencjał i możliwość wyboru tam, gdzie obecnie dominuje uczucie, że tego wyboru nie ma.

 
ODBLOKOWANIE STRESU metodą One Brain PROWADZI DO:
 • integracji poziomej i pionowej mózgu, do zwiększenia jego aktywności, co w konsekwencji oznacza poprawę samopoczucia i funkcjonowania człowieka.
 • Metoda ta pomaga rozpuścić blokady neurologiczne w mózgu, czego skutkiem jest rozwiązanie wielu problemów na płaszczyźnie fizycznej i psychicznej, u podłoża których znajdował się głęboki uraz emocjonalny, zazwyczaj z przeszłości.

Usuwając stres zapamiętany przez mózg i ciało, umożliwiamy organizmowi powrót do równowagi.
Stres wpisuje się w każdą komórkę naszego ciała, każde doświadczenie zakodowane jest w pamięci komórkowej.
One Brain to łagodna, holistyczna metoda składająca się z systemu technik, które bazują na wiedzy z dziedziny neurobiologii, psychologii, kinezjologii, badaniach nad genetyczną strukturą organizmu człowieka opierają się na wspólnej dla fizyki kwantowej i medycyny wschodu koncepcji organizmu człowieka, jego myśli i emocji jako form energii prowadzą do uwolnienia fizycznych, emocjonalnych, mentalnych i psychicznych skutków stresu doświadczonego przez człowieka w przeszłości w celu przywrócenia równowagi pomiędzy Ciałem, Umysłem i Duchem.
Życie według reguł obowiązujących całe tysiąclecia wzbudza strach, poczucie winy, obojętność i oddzielenie, a to ogranicza w znacznym stopniu poczucie szczęścia i samorozwój człowieka.

NA SESJĘ One Brain NALEŻY ZAREZERWOWAĆ CZAS OKOŁO 2 GODZINY

Po sesji kotwiczymy nową ścieżkę przepływu informacji i otrzymujemy kontynuowanie zadania do domu. Okres wykonywania zadania dobiera się indywidualnie. Potrzeba związana jest z fizjologią mózgu. Potrzebuje on bowiem stymulacji, aby utrwalić pozytywny wzorzec reakcji by zmiana, która się dokonała, odpowiednio zakodowała się na poziomie neuronalnym.

Efekt poprawy samopoczucia możemy uzyskać często już po pierwszej sesji. 

Systematyczna terapia pozwala w ciągu kilku/kilkunastu sesji osiągnąć radykalną zmianę.  

Techniki One Brain są bardzo skuteczne, ponieważ bazują na najnowocześniejszej wiedzy z dziedziny neurobiologii, psychologii, kinezjologii, badaniach nad genetyczną strukturą organizmu człowieka oraz odkryciach fizyki kwantowej. Wykorzystuje również wiedzę o przepływach energetycznych w organizmie, znaną z tradycyjnej medycyny chińskiej (co współcześnie udowodniła fizyka kwantowa). Koncepcja organizmu jako systemu energetycznego znana jest medycynie Wschodu od tysięcy lat, a sposoby równoważenia energii w ciele stosowane i udoskonalane przez wieki. Wiedza o meridianach znajduje zastosowanie zarówno w chińskiej akupunkturze, akupresurze, japońskim masażu shiatsu, jak i zachodniej refleksologii i systemie One Brain.

Przykładowe tematy odblokowań:

 • Jestem konsekwentna, skuteczna i spokojna w kontaktach z synem.
 • Jestem spokojna, bezpieczna, kiedy prowadzę samochód.
 • Czuję się bezpieczny w kontaktach z ludźmi.
 • Jestem pewna siebie i odważna w kontaktach z innymi ludźmi.
 • Potrafię uniezależnić się emocjonalnie od byłego partnera.
 • Potrafię zostawić przeszłość i żyć teraźniejszością.
 • Czuję się bezpieczna gdy spotykam psa.
 • Jestem spokojny i skupiony w trakcie występów przed publicznością.
 • Potrafię prowadzić spotkania skutecznie i sprawnie.
 • W rozmowie z przełożonym odczuwam spokój i pewność siebie.
 • Wybieram radość i entuzjazm. Chętnie uczestniczę w spotkaniach biznesowych.
 • Mam wsparcie i pomoc. Jestem bezpieczny.
Pozwól sobie żyć wystarczająco dobrze, TERAZ.

 

 

Więcej informacji na temat metody możesz uzyskać na stronach:

http://www.elizakurowska.pl (Psycholog, certyfikowany Facylitator i jedyny w Polsce zaawansowany Instruktor transformującej Metody One Brain®. Członek międzynarodowej korporacji edukacyjnej Three In One Concepts®)