Magdalena Frąckowiak 

Jestem psychologiem, dyplomowanym seksuologiem, psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym w trakcie procesu certyfikacji. Ukończyłam psychologię oraz studia podyplomowe z seksuologii klinicznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Posiadam doświadczenie w prowadzeniu terapii dzieci, młodzieży i dorosłych, które zdobyłam podczas pracy w placówkach edukacyjnych, ośrodkach świadczących pomoc psychologiczną oraz w trakcie staży na oddziałach psychiatrycznych. Aktualnie szkolę się w czteroletniej Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej na Uniwersytecie SWPS – szkolenie kończy się uzyskaniem certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Poznawczo-Behawioralnego. Równocześnie uczestniczę w postępowaniu zmierzającym do uzyskania certyfikatu seksuologa klinicznego Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.  Prowadzę psychoterapię, poradnictwo psychologiczne oraz seksuologiczne, a także terapię dzieci i młodzieży. Swoją pracę psychoterapeutyczną poddaję regularnej superwizji. 

Prywatnie jestem mamą, żoną oraz miłośniczką dobrej literatury i zdrowego stylu życia. Współpracuję z „Ostoją”, ponieważ bliskie mi jest holistyczne spojrzenie na drugiego człowieka. Wierzę, że nasze zdrowie psychiczne jest ściśle powiązane z  dobrostanem fizycznym oraz środowiskiem, w którym żyjemy. Stąd też w swojej pracy interesuję się nie tylko trudnościami, jakie przeżywa dana osoba, ale staram się także uchwycić ich genezę, analizując jakie czynniki sprawiły, że dzisiaj znajduje się w takim, a nie innym miejscu. Pomagam przywrócić utraconą równowagę, wspieram w pokonywaniu rozmaitych trudności. Zapraszam do kontaktu telefonicznego – 601873415 lub drogą mailową – glogow.psycholog@gmail.com

 

 

Karolina Marek

W 2015 roku ukończyłam psychologię o specjalności klinicznej na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu. Podczas studiów moje zainteresowania ukierunkowane były na III falę terapii poznawczo – behawioralnej, która opiera się głównie na technikach uważności (z ang. Mindfulness). Za mną intensywny, kilkuletni okres warsztatów, spotkań i praktyki własnej, która w korzystny sposób wpłynęła na moje życie i zdobytą wiedzą pragnę dzielić się z innymi. W 2014 roku ukończyłam mój pierwszy 8 tygodniowy kurs Mindfulness Based Stress Reduction (Kurs redukcji stresu w oparciu o uważność), który otworzył mi drzwi do świadomego i pełnego życia. W 2017 roku ukończyłam  8 miesięczny kurs Mindfulness Based Living Course  (Kurs życia opartego na uważności), a następnie Compassion  Based  Living Course  (Kurs życia w oparciu o współczucie) w Mindfulness Assocation Polska. Aktualnie nadal kształcę się i pogłębiam wiedzę w tym kierunku, by uzyskać certyfikat nauczyciela uważności. Ponad to, ukończyłam liczne kursy z zakresu Terapii Akceptacji i Zaangażowania.

W swojej pracy opieram się na dobytku Terapii Akceptacji i Zaangażowania, która ma silne poparcie w badaniach naukowych. Moja osobista pogłębiona praktyka uważności, własna terapia ACT oraz stosowanie tych narzędzi we własnym życiu, pozwala mi w pełni świadomie pracować z klientem w oparciu o własne doświadczenie. Celem terapii ACT jest pomóc nam wieść życie bogate, pełne i znaczące pomimo trudności których doświadczamy. Podczas sesji pracujemy głównie nad:

– nauką skutecznych psychologicznych umiejętności radzenia sobie z bolesnymi myślami i emocjami, tak by owe myśli i uczucia miały na nas mniejszy wpływ (są to umiejętności związane z uważnością);

– rozeznaniem co jest naprawdę ważne dla nas w życiu (poznanie wartości) oraz nad wykorzystaniem tej wiedzy do kierowania, inspirowania i motywowania samych siebie do wyznaczania celów i podejmowania działań wzbogacających życie.

Oprócz „siedzenia” na poduszce medytacyjnej w wolnych chwilach ćwiczę jogę, jestem uzależniona od kupowania i czytania książek, uwielbiam podróżować i poznawać nowe miejsca.

   „Umysł jest źródłem całego doświadczenia. Zmieniając kierunek umysłu, możemy zmienić jakość wszystkiego, czego doświadczamy”.